©2018 Geeks Academy. All Rights Reserved.

Wpływ nauki programowania na rozwój dziecka.

Nauka programowania jest dobra dla wszystkich dzieci.

 

Pisanie kodu i programowanie powinno być częścią edukacji każdego dziecka. Zwłaszcza w czasach, gdy technologia jest coraz bardziej obecna w codziennym życiu, a jej znaczenie dla wszelkich aspektów egzystencji rośnie. W przyszłości umiejętność programowania na pewno wciąż poszukiwaną umiejętnością na rynku pracy. Kursy pozwolą Twojemu dziecku zrozumieć mechanizmy na których opiera się technologia. Podczas nauki dziecko będzie rozwiązywać problemy, budując swoje myślenie logiczne. Co ciekawe, pisanie kodu i programowanie to też dziedzina uwalniające kreatywność, gdzie wciąż jest mnóstwo miejsca na innowacyjność.

 

Zajęcia z programowania to również świetna zabawa!

Nauka programowania:

 

 • pomaga w nauce języków obcych, czytania, matematyki i nauk ścisłych
   

 • napędza innowacyjność : od samo-prowadzących się samochodów i roboty chirurgiczne po social media. Komputery rewolucjonizują każdy aspekt naszego życia. Programowanie jest podstawową umiejętnością, która może pozwolić naszym dzieciom bycie częścią tego rozwoju.
   

 • uwalnia kreatywność : dzieci mogą tworzyć niesamowite projekty.
   

 • wzmacnia pewność siebie : dzieci tworzą projekty, które potem mogą pokazać rodzinie i znajomym.
   

 • najlepiej uczyć się programowania od małego : pisanie kodu to umiejętność podobna do uczenia się języka obcego. Im szybciej dziecko zapozna się z podstawowymi zasadami programowania, tym bardziej będzie ono świadome tych zasad w przyszłości i tym swobodniej będzie działać w świecie programowania.

 

200 milionów uczniów rocznie

 

Uczenie dzieci programowania spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. W 2017 roku prawie 200 milionów uczniów z całego świata brało udział w warsztatach programowania, a prawie 90% rodziców w Europie chce, żeby ich dzieci mogły w przyszłości wpisać tę umiejętność w CV. W dzisiejszym cyfrowym świecie programowanie stało się fundamentalną umiejętnością, ale tylko nieliczne dzieci mogą się go nauczyć, gdyż zajęć z programowania nie ma jeszcze w szkołach. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Please reload